
Pradėtas įgyvendinti Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis kurį administruoja Sveikatos apsaugos ministerija finansuojamas projektas „Kompleksinių PASP biologinio poveikio paslaugų neįgaliems asmenims bei senjorams adaptavimas ir teikimas“
Pareiškėjas: VšĮ „Mokymų sinergija“
Projekto partneriai:
- Vilniaus „Atgajos“ specialioji mokykla
- Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centras
- Dovainonių darbo terapijos centro paramos ir labdaros fondas
- Tauragės Senjorų Trečiojo amžiaus universitetas
- Varėnos specialioji mokykla
Fondo lėšomis finansuojama suma: 59801,31
Pareiškėjo indėlio suma: 3500
Projekto trukmė: 2024 m. birželio 1 d. – 2024 m. gruodžio 1 d.
Projekto tikslas: paskatinti skirtingo amžiaus neįgaliuosius asmenis ir senjorus iš Tauragės, Kaišiadorių, Varėnos, Vilniaus rajonų bei Vilniaus miesto savivaldybių stiprinti psichinę ir fizinę sveikatą naudojantis papildomos ir alternatyviosios sveikatos priežiūros (PASP) biologinio poveikio paslaugomis, tokiomis kaip: fitoterapija, hirudoterapija, apiterapija, endobiogenika bei miško terapija.
Projekto tikslinė grupė ir suinteresuoti asmenys: paslaugos bus suteikiamos neįgaliems vaikams iki 17 m. amžiaus, neįgaliam jaunimui (iki 29 m. amžiaus), neįgaliems suaugusiems asmenims (darbingo amžiaus asmenims, turintiems sunkią ir vidutinę negalią), bei senjorams (nuo 70 m. amžiaus).
Į seminarus bus kviečiami partnerių darbuotojai (spec. pedagogai, mokytojai, kiti su neįgaliais ir senjorais dirbantys asmenys) ir bendruomenės nariai (šeimos nariai, neįgaliuosius slaugantys artimieji) gyvenantys Tauragės, Varėnos, Kaišiadorių ir Vilnius rajonuose ir miestuose.
Projekto veiklos ir laukiami rezultatai:
Kiekvienam tikslinės grupės projekto dalyviui bus suteiktos kompleksinės paslaugos, kurias sudaro 4 užsiėmimų ciklas: fitoterapijos, miško terapijos, apiterapijos veiklos, hirudoterapijos atsižvelgiant į dalyvių amžių ir individualius poreikius. Galimybę praktiškai išbandyti PASP biologinio poveikio paslaugas turės ne mažiau kaip 120 unikalių projekto dalyvių.
Siekiant supažindinimo su PASP biologinio poveikio priemonių įvairove ir taikymo būdais ne mažiau kaip 60 specialistų (kiekvieno partnerio darbuotojų) bei bendruomenės narių (neįgaliųjų šeimos narių bei jais besirūpinančių asmenų) išklausys seminarus, kurių metu bus išsamiai pateikiami moksliškai pagrįsti fitoterapijos, hirudoterapijos, apiterapijos bei miško terapijos taikymo metodai ir naudojamos priemonės, akcentuojamas poveikis tikslinėms grupėms ir nauda.
Siekiant užtikrinti projekto veiklų tęstinumą bus parengta informacinė medžiaga (filmukai ir straipsniai) projekto dalyviams ir plačiajai visuomenei.
Kokybinis projekto rezultatyvumo pokytis, išreiškiamas pagerėjusiu geros savijautos rodikliu bus matuojamas atliekant projekto dalyvių apklausas projekto pradžioje ir projekto pabaigoje, taikant Pasaulio sveikatos organizacijos vertinimo apklausos formą.
Projektas finansuojamas Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis, kurį administruoja Sveikatos apsaugos ministerija